Ładowanie

Maintenance mode

Facebook INSTAGRAM

Poznajmy się

Sebastian Góra Górecki

Paradoksalnie sport, pojawił się w moim życiu w momencie kiedy miał być zakazanym owocem; czymś nieosiągalnym.

W 2000 roku, w wieku 15 lat przeszedłem poważną operację serca, której konsekwencją miał być oszczędny tryb życia. Nie było na to mojej wewnętrznej zgody; nie było zgody na zrezygnowanie z życia i możliwości jakie ono daje. Logika nakazywała zastosować się do zaleceń lekarzy ale intuicja podpowiadała, żeby szukać innej drogi. Wewnętrzną walkę wygrała intuicja i miała racje. Od tamtej pory jestem jej nie tylko wdzięczny ale i wierny.

Różne wydarzenia, „zbiegi okoliczności” tak pokierowały moim życiem, że sport stał się integralną częścią mnie. Systematycznie krok, po kroku przesuwałem swoje granice budując własne mistrzostwo. Nie chodzi o bycie najlepszym z najlepszych a bycie najlepszą wersją samego siebie. W moim odczuciu mistrzostwo nie jest rywalizacją z innymi a rywalizacją z samym sobą. Buduje ono poczucie osobistej wartości, pewności siebie w każdej podjętej decyzji i w każdym działaniu. Mistrzowskie osiągnięcia to własne zainteresowanie i pasje. One nas definują.

 

Sport to lekarstwo na wszystko!

Sport w moim odczuciu jest lekarstwem na wszystko. Pomijając już zdrowotny aspekt, ma on wielki wpływ na naszą psychikę. Bez względu na to czy masz stresującą pracę czy turbulencję w prywatnym życiu, udzieliłbym Ci jednej rady – zacznij uprawiać sport a w wygrasz życie, pokonasz własne słabości i ograniczenia, będziesz szlifować swój charakter i odkryjesz wolę walki. Zobaczysz, że masz siłę aby zmierzyć się z coraz trudniejszymi wyzwaniami, a dawne przeszkody, które wydawały się nie do przeskoczenia będę wywoływać uśmiech na Twojej twarzy.

 

Ukończone kursy

Kurs skoczka spadochronowego (2016),  lawinowy (2019), pomoc w górach (2019), skiturowy (2019), wspinaczki skalnej (2019), taterenicki letni (2018)

Ważne wydarzenia

w moim w życiu
100 skoków
spadochronowych
1317 przebytych kilometrów
na zawodach
45 startów
w zawodach
10 zdobytych szczytów
powyżej 2000 m n.p.m
5895 m n.p.m ma najwyższy
zdobyty szczyt
Wanda Rutkiewicz

Żyć znaczy ryzykować, znaczy mieć odwagę; jeśli nie jest się odważnym, to nie żyje się prawdziwie.